לונדון מחכה למרתון


מחר מרתון לונדון. אין מה להוסיף על מה שכבר נכתב מבחינת שדה המשתתפים המטורף גברים ,וילסון קיפסנג וג'פרי מוטאי הם החביבים עליי ונשים קיפלגאט, קיפלגאט, קייטני וג'פטו, מה שיוצא אני מרוצה. ועוד אחת פולה רדקליף שתזנק למרתון אחרון שבו ללא ספק נראה גם הרבה חיוכים ובטוח שגם דמעות.

מה? מה הם אוכלים שהם ככה טסים בגבהים של איטן? רוב האוכל ממקור צמחי: לחמים, תפוחי אדמה, אורז, שעועית, דייסות וכמובן אוגלי.

בשר לא כל יום ובכמות לא גדולה, לא תמצאו בצלחת סטייק אנטריקוט 300 גר וגם לא המבורגר 250 יותר לכיוון 3-4 פעמים בשבוע 100 גר. וגם לא תמצאו מדף עם בקבוקים של תוספים.

איך מחולקת התזונה לאורך היום: 76% פחמימות, הרבה למי ששואל. בערך 10 גר פחמימות\ ק"ג משקל גוף. בהתחשב בכמות האנרגיה והדלק שצורכים הכמות הזו מתבקשת. כמות שומן מועטה יחסית 13-15% מהקלוריות היומיות וחלק גדול מהשומן מגיע מחלב מלא. חלבון בסביבות ה 1.3 גר\ ק"ג משקל גוף.

מאילו מאכלים מגיעות הקלוריות: חלק גדול מהקלוריות מקורו באוגלי אבל הרבה קלוריות מגיעות גם מסוכר לבן פשוט שבין השאר מאפשר מילוי מאגרי גליקוגן מהר, די חשוב כשמתאמנים פעמיים ביום (נכון, לא רלוונטי לרובנו) ואיזה פלא הם לא סובלים מעודף משקל. אורז הוא מרכיב חשוב בתזונה וכמות החלב מוסיפה לחלבונים ולשומן (רווי יש לציין) את החלב הם שותים בתה עם סוכר כמובן.

רוב השתייה היא תה (מעל ליטר ליום). מעט מאוד מים. הרצים יכולים לצאת לריצה של 30 ק"מ ללא בקבוקי מים לחזור ולשתות תה עם חלב.

והארוחה? פשוט מאוד, מיד אחרי האימון (ממש מהתאוריה למעשה).

אני חושבת שה"סוד" הוא לא מה הם אוכלים אלא במה שהם לא אוכלים.

בזמן המרתון עצמו כשהמאמץ הוא באזור 90% מצריכת החמצן המרבית הדלק הכמעט בלעדי הוא פחמימות (ולא מדובר על רצי מרתון חובבים) הנה מה שצרך גברסילאסי לדוגמא

עדכונים

מי אני
Follow Me
  • Facebook Clean
  • Twitter Clean
פוסטים אחרונים

המומלצים שלי

תגיות